0
0
phone-icon
Замовити дзвінок

Нові штрафи 2023 за вилов риби в Україні

Нові правила любительського рибальства в Україні 2023

6 жовтня 2021 року пройшла інформація про те, що Кабінет Міністрів України ухвалив якісь нові тарифи та норми вилову риби на водоймах України. Не всі надали значення цієї новини, але давайте подивимося уважніше на те, що сталося. 

А сталося таке, у наказі Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 №19 "Про затвердження Правил любительського та спортивного рибальства та Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів при здійсненні любительського та спортивного рибальства", який власне є визначальним у аматорському та спортивному рибальському лові в Україні, оновили такси (старі ще 1998 року) щодо відшкодування шкоди завданої рибному господарству порушниками цих самих Правил. І тепер давайте подивимося на ці зміни за принципом було:

Таблиця штрафів за вилов риби в 2023 році


Картина сумна, за деякими видами риб збільшення досягло 160 разів. Дане нововведення по-справжньому підірвало суспільство рибалок-любителів, тому що значення можливих штрафів за виловлену любителями рибу насправді космічні і є непідйомними для більшості простих рибалок.

Штрафи з урахуванням затверджених тарифів можуть сягати 100 000 грн. та непорівнянні з реальними доходами громадян України. Ми не маємо права засуджувати чи критикувати дії Кабінету Міністрів України, але як звичайні рибалки-аматори (якими є співробітники інтернет-магазину Світ човнів) не можемо підтримати таких агресивних дій уряду. Теоретичний сенс запровадження таких тарифів зрозумілий, майже 20 років не змінювалися, плюс стан рибальського господарства в Україні – плачевний. 

Якщо при огляді Вашого човна працівниками рибохорони у Вас буде виявлено перелов встановленої на одного рибалки норми в 3 кг + бонус, на Вас буде складено адміністративний протокол за статтею 85 КУПАП "Порушення правил використання об'єктів тваринного світу".

Стаття – ч.3 ст. 85 КУПАП (порушення правил рибальства):

Що підпадає: 

  • Перевищення кількості гачків;
  • Вилов риби, меншої за розміром, ніж дозволено;
  • Лов риби з незареєстрованого плавзасобу або не має чітко позначеного бортового номера (крім гребних до 4 метрів і з мотором до 10 кВт).

Відповідальність:

  • Попередження або штраф до 170 грн (від 2 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян), за наявності незаконно виловленої риби + збитки відповідно до встановлених такс.

Стаття – ч.4 ст. 85 КУПАП (грубе порушення правил рибальства):

Що підпадає : 

  • Перевищення добової норми вилову;
  • Рибалка із застосуванням вогнепальної зброї, електричного струму, вибухових речовин;
  • Ловлення сітками без відповідних дозвільних документів;
  • Ловлення іншим забороненим спорядженням.

Відповідальність:

  • Штраф від 340 до 680 грн (від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян) з конфіскацією знарядь лову та засобів скоєння правопорушення, які є приватною власністю правопорушника та незаконно здобутих водних біоресурсів + збитки відповідно до встановлених такс. За встановлених суттєвих збитків викликаються працівники Нацполіції для оформлення матеріалів за ст. 249 ККУ.

Також слід зазначити, що відповідно до Правил аматорського та спортивного рибальства П.6.3. накладення штрафу не звільняє Вас від сплати матеріального відшкодування за нанесені збитки рибному господарству відповідно до такси встановленої кабінетом міністрів України (див. вище).

Але сподівань, що кошти, стягнуті зі штрафів відповідно до нових тарифів, підуть на розвиток рибного господарства - мало. Як правило, такі зміни в тарифах приносять тільки збільшення рівня корупції в лавах співробітників Рибохрани, а кількість риби, яка виловлюється рибалками-аматорами, ніяк не йде в порівнянні з безконтрольною кількістю риби виловлюваними мережами промисловцями "єдинниками" і відвантажується "ліворуч" на базари, ресторани та в багажники машин на човнових. Ось де справжня проблема безсовісного винищення рибних ресурсів. Дніпро, але нікому не діло до цього. Це наша внутрішня думка та відчуття, а як буде насправді, ми побачимо з Вами дуже скоро. Хочеться вірити у найкраще!

НОВІ ПРАВИЛА ЛЮБИТЕЛЬСЬКОЇ ТА СПОРТИВНОЇ РИБАЛКИ В УКРАЇНІ 2023

9 грудня 2022 року набрав чинності Указ Міністрства Агрополітики України від 19.09.2022 № 700 "Про затвердження Правил любительського та спортивного рибальства".

Розмір риби дозволений до вилову в Україні 2023 рік

Види риб:

Мінімальний для вилова розмір в см:

Дніпровські водосховища (Київське, Канівське, Кременчуцьке, Кам’янське, Дніпровське та Каховське)

Мінімальний для вилова розмір в см:

інші водні об’єкти

 Білий амур 60 40
 Жерех, (білизна) 30 30
 Головень 24 24
 Сазан (Короп) 35 30
 Лин 20 20
 Лящ 35 30
 Плітка 18 -
 Синець 22 22
 Сом 80 80
 Судак 42 42
 Товстолоб 60 40
 Чехоня 24 24
 Щука 50 50
 Карась срібний любий розмір любий розмір
 Окунь любий розмір любий розмір



Тепер детальніше, що змінилося:

  • внесено зміни до мінімально допустимих розмірів дозволених до вилову для деяких риб (див. таблицю);
  • затверджено правила вимірювання риби (див. картинку вище);
  • тепер при рибалці у Вас обов'язково повинен бути вимірювальний прилад (лінійка, рулетка);
  • з моторних човнів при лові способом "тролінг" - не більше однієї вудки на одного рибалки в човні;
  • норма вилову - 3 кг + 1 бонус (риба будь-якої маси в мінімально дозволеному розмірі).

Поки справи саме так. Усім ні хвоста, ні луски шановні рибалки!

Будемо вдячні Вам за Ваші коментарі під цією статтею з Вашим поглядом на ситуацію, що склалася.

Закликаємо всіх рибалок-аматорів діяти виключно в рамках Закону та дотримуватись Правил аматорського лову, встановлених в Україні.

Коментарі